BØRNE- & UNGDOMSHOLD

HoldAlderDagTidStedInstruktører
Power Puslinge (NYHED)3 – 5 årMandagKl. 16.30 – 17.30Gl. Lindholm Skole, GymnastiksalInstruktør: Camilla Klindt
Instruktør: Janne Lykke
Lindholm Juniorhold (LUKKET)7. kl. – 17 årMandagKl. 17.00 – 19.00Gl. Lindholm Skole, MultihallenInstruktører: Benedikte Nylev + Maria Christensen
Hjælpeinstruktør: Maja Torp
Bevægelses Værkstedet Nord – BVN
(Udtaget)
+ 16 årMandagKl. 19.15 – 21.15DGI Huset Nordkraft, Niveau 6 – 6.8Instruktør & udtager: Rune Gro-Nielsen
Familieholdet – børn
Madordning (inkl. Mixspring)
0 – 6 årTirsdagKl. 17.00 – 17.45
Kl. 17.45 – 19.15
Gl. Lindholm Skole, Gymnastiksal
Klublokale
Holdleder: Anne Nørhave Instruktør: Camilla Krogsgaard
Hjælpeinstruktører: René Kristiansen + 1-2xSØGES
Minihjælpeinstruktør: Cille Pedersen
Familieholdet – dameMødreTirsdagKl. 18.00 – 19.00Gl. Lindholm Skole, Gymnastiksal & MultihallenHoldleder: Anne Nørhave
Instruktør: Nathalie Nielsen
Familieholdet – herreFædreTirsdagKl. 18.00 – 19.00Gl. Lindholm Skole, Gymnastiksal & MultihallenHoldleder: Anne Nørhave
Instruktør: Christian Skaanning
Mixspring (NYHED)0. – 3. klasseTirsdagKl. 16.45 – 18.00 Gl. Lindholm Skole, MultihallenInstruktør: Christian Skaanning + 1xSØGES (pige/kvinde)
Hjælper: Mads Verwohlt
Hjælpeinstruktør: Frederikke Lund & Ida Kristensen
Drengespring (LUKKET)1. – 5. klasseTorsdagKl. 16.30 – 17.45Gl. Lindholm Skole, MultihallenInstruktør: Cecilie Bjørn & Benedikte Nylev
Hjælpeinstruktør: Astrid Bach, Alba & Liva Keis
Minispring3. – 6. klasseTorsdagKl. 18.00 – 19.15Gl. Lindholm Skole, MultihallenInstruktør: Cecilie Bjørn & Benedikte Nylev
Hjælpeinstruktør: Astrid Bach, Alba & Liva Keis

VOKSENHOLD

HoldAlderDagTidStedInstruktører
Rytme Kvinder (NYHED)+ 24 årTirsdagKl. 20.15 – 22.00DGI Huset Nordkraft, Niveau 6 – 6.1 – 6.3Instruktør: Iben Glintborg
Grove Løjer (NYHED)+ 25 årTirsdagKl. 20.00 – 22.00DGI Huset Nordkraft, Niveau 3 – MegahallenInstruktør: Torben Risager
Seniorspring+ 20 årOnsdagKl. 20.00 – 22.00DGI Huset Nordkraft, Niveau 3 – MegahallenInstruktører: Emil & Jakob
DGI Aspiranthold Nordjylland+ 18 årTorsdagKl. 20.00 – 22.00DGI Huset Nordkraft, Niveau 3 – Megahallen & Royal StageRytmeinstruktør: Caroline & Mia
Springinstruktør: Martin, Peter & Jakob

SENIOR- & MOTIONSHOLD

HoldAlderDagTidStedInstruktører
MotionsherrerSeniorerMandagKl. 18.30 – 20.00 (22.00)Gl. Lindholm Skole, Gymnastiksal & (Klublokalet)Instruktør: Jørn Olesen
MotionsdamerMotionisterTirsdagKl. 19.00 – 20.00 (22.00)Gl. Lindholm Skole, Gymnastiksal & (Klublokalet)Instruktører: Britta Olesen, Ulla Christensen & Marianne Vejling
M/K MotionSeniorerTorsdagKl. 19.00 – 20.00 (22.00)Gl. Lindholm Skole, Gymnastiksal & (Klublokalet)Instruktør: Sonja Jensen

ØVRIGE HOLD

HoldAlderDagTidStedInstruktører
Basses Hårde bananer+ 25 årMandagKl. 20.30 – 22.30Nørresundby Gymnasium, IdrætshalJesper Frank & Kristian Fog

HOLDBESKRIVELSER

Læs mere om ovenstående hold i vores holdbeskrivelser ved at klikke herunder:

TRÆNINGER

Læs om foreninges hvad der sker i forenigen inkl. træninger ved at klikke herunder:

VORES FRIVILLIGE

Læs om at være frivillig i Lindholm & om vores frivillige ved at klikke herunder:

TILMELDING

Læs om medlemsoprettelse og holdtilmelding ved at klikke herunder: