BØRNE- & UNGDOMSHOLD

HoldAlderDagTidStedInstruktører
Lindholm Juniorhold (NYHED)7. kl. – 17 årMandagKl. 17.00 – 19.00Gl. Lindholm Skole, Gymnastiksal & MultihallenInstruktør(er) : Benedikte Nylev + søger 1 mere
Hjælpeinstruktør(er): søger
Bevægelses Værkstedet Nord (BVN)+ 16 årMandagKl. 19.00 – 21.00DGI Huset Nordkraft, Niveau 6 – 6.8Instruktør: Rune Gro-Nielsen
Familieholdet – børn0 – 6 årTirsdagKl. 17.00 – 17.45Gl. Lindholm Skole, Gymnastiksal & KlublokaetHoldleder: Anne Nørhave Instruktør: Camilla Krogsgaard
Hjælpeinstruktører: René Kristiansen + Søger 1-2
Minihjælpeinstruktør: Cille Pedersen
Familieholdet – dameMødreTirsdagKl. 18.00 – 19.00Gl. Lindholm Skole, Gymnastiksal & MultihallenHoldleder: Anne Nørhave
Instruktør: Nathalie Nielsen
Familieholdet – herreFædreTirsdagKl. 18.00 – 19.00Gl. Lindholm Skole, Gymnastiksal & MultihallenHoldleder: Anne Nørhave
Instruktør: Christian Skaanning
Mixspring (NYHED)0. – 3. klasseTirsdagKl. 16.45 – 18.00 Gl. Lindholm Skole, Gymnastiksal & MultihallenInstruktør: Benedikte Nylev Hjælper: Mads Verwohlt,
Hjælpeinstruktør: Frederikke Lund & Ida Kristensen
Puslinge (NYHED)3 – 5/6 årTorsdagKl. 16.30 – 17.30Gl. Lindholm Skole, GymnastiksaInstruktør: Camilla Klindt & Janne Lykke
Drengespring (NYHED)1. – 5. klasseTorsdagKl. 16.30 – 17.45Gl. Lindholm Skole, Gymnastiksal & MultihallenInstruktør: Cecilie Bjørn + søger 1 mere (gerne en mand)
Hjælpeinstruktør: Astrid Bach, Alba & Liva Keis
Minispring3. – 6. klasseTorsdagKl. 18.00 – 19.15Gl. Lindholm Skole, Gymnastiksal & MultihallenInstruktør: Cecilie Bjørn + søger 1 mere (gerne en mand)
Hjælpeinstruktør: Astrid Bach, Alba & Liva Keis

VOKSENHOLD

HoldAlderDagTidStedInstruktører
Lindholm Rytmekvinder (NYHED)+ 24 årTirsdagKl. 20.00 – 22.00DGI Huset Nordkraft, Niveau 6 – 6.1 – 6.3Instruktør(er): Iben Glintborg + MANGLER
Lindholm Springteknik (NYHED)+ 24 årTirsdagKl. 20.00 – 22.00DGI Huset Nordkraft, Niveau 3 – MegahallenInstruktør: Torben Risager
Seniorspring+ 20 årOnsdagKl. 20.00 – 22.00DGI Huset Nordkraft, Niveau 3 – MegahallenInstruktører: Torben Risager, Emil Bøgh & Jacob Piil
DGI Aspiranthold Nordjylland+ 18 årTorsdagKl. 20.00 – 22.00DGI Huset Nordkraft, Niveau 3 – Megahallen & Royal StageRytmeinstruktør: Caroline & Mia
Springinstruktør: Martin, Peter & Jakob

MOTIONSHOLD

HoldAlderDagTidStedInstruktører
MotionsherrerSeniorerMandagKl. 18.30 – 20.00 (21.30)Gl. Lindholm Skole, Gymnastiksal & (Klublokalet)Instruktør: Jørn Olesen
MotionsdamerMotionisterTirsdagKl. 19.00 – 20.00 (21.30)Gl. Lindholm Skole, Gymnastiksal & (Klublokalet)Instruktører: Britta Olesen, Ulla Christensen & Marianne Vejling
M/K MotionSeniorerTorsdagKl. 19.00 – 20.00 (21.30)Gl. Lindholm Skole, Gymnastiksal & (Klublokalet)Instruktør: Sonja Jensen

ØVRIGE HOLD

HoldAlderDagTidStedInstruktører
Basses Hårde bananer+ 25 årMandagKl. 20.00 – 22.00Nørresundby Gymnasium, IdrætshalJesper Frank & Kristian Fog

HOLDBESKRIVELSER

Læs mere om ovenstående hold i vores holdbeskrivelser ved at klikke herunder:

VORES FRIVILLIGE

Læs om at være frivillig i Lindholm & om vores frivillige ved at klikke herunder:

TILMELDING

Læs om medlemsoprettelse og holdtilmelding ved at klikke herunder: